Ford Focus

Ford Focus

Ford Focus’un kusursuz özellikleriyle detayları farklı hissetmeye hazır olun.

 Dış tasarımla gelen entegre sis lambalı çarpıcı LED farlar gibi şık öğeleri taşıyan farklı bir stil. Co-Pilot 360 gibi gelecek nesil teknolojiler.

 Focus EcoBoost Hibrit teknolojisiyle elektrikli sistemlerin verimli dünyasına ilk adımınızı atın. Amaca yönelik olarak tasarlanan PowerShift çift kavramalı otomatik şanzımanla her sürüşün keyfini doyasıya yaşayın.

 Focus Station Wagon modelinde yer alan yük bölmesi, temizlenmesini kolaylaştıran su geçirmez kaplamayla sunuluyor. Bu şekilde kuru ve ıslak eşyalarınızı ayrı ayrı ve güvenle taşıyabilir, su sporlarından aksiyona bütün hobileriniz için kendinize yer açabilirsiniz.

 Kullanım şekli ve donanım tercihlerine uygun olarak çeşitli model ve gövde tipi kombinasyonlarıyla sunulan

Focus; üstün performansı, akıllı teknolojileri ve göz alıcı görünümüyle dikkat çekiyor. Seçim sizin: Ford Focus Active ile sağlam ve pratik kullanımı, Titanium ile lüks konforu, ST-Line ile sportif sürüşü tercih edebilirsiniz.

 

Ford Co-Pilot 360

Ford Co-Pilot 360, birlikte çalışan çeşitli teknolojilerle sürüş keyfinizi her zamankinden daha konforlu hale getiriyor.

Örneğin; Dur-Kalk (Stop&Go) fonksiyonu ile Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, hızınızı önünüzdeki araca göre otomatik olarak ayarlamakla kalmıyor, trafik sıkıştığında aracı tamamen duruş konumuna getirip yol açıldığında aracın otomatik olarak yeniden başlatılmasını destekliyor ve yola devam etmenizi sağlıyor.


Focus Hibrit

Focus EcoBoost Hibrit, motoru desteklemek ve verimliliği artırmak için 48 volt bataryadan güç alan elektrik motorlu hibrit otomobildir. Yeni Focus’un hibrit motoru, ilave 16 PS güç vermenin yanı sıra hızlanmayı %20’ye varan oranda artırır. Rejeneratif frenleme ile sürüş sırasında MHEV’nin bataryası şarj olur ve harici bir güç kaynağına bağlanma ihtiyacı duyulmaz.


Açılabilir Panoramik Cam Tavan

Elektrikli Açılabilir Panoramik Cam Tavan ile manzaranın keyfini çıkarın. Çift yönlü ayarlanabilir tavan tamamen açılabiliyor. Yansıtıcı cam özelliği, güneş ışınlarını dışarıda tutarak iç mekanın serin ve konforlu kalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca elektrikli güneşlik de yine bir tuşla açılıp kapatılabiliyor.Focus Station Wagon Bagajı

Focus Station Wagon modelinin bagaj bölmesi, 

iyileştirilmiş aydınlatma

 ve 

kolay temizlenme özelliklerinin yanı sıra menteşeli dikey bir ayraçla depolama alanını 

ihtiyacınıza göre düzenlemenize

 olanak sağlıyor.


Acil Durum Fren Destek Sistemi

Bir kamera aracın önündeki yolu sürekli olarak tarar ve olası bir çarpışma durumunda 

sistem sizi uyarır.

 Tepki vermediğiniz takdirde sizin için fren uygulayabilir.


Ön Tasarım

Ön tampon ve ızgara tasarımıyla Ford Focus, farkını ortaya koyuyor.


ŞERİT TAKİP SİSTEMİ

İstem dışı şeridinizden kaymanız halinde Focus'unuz durumu algılayıp direksiyon titreşimleriyle sizi uyarır ve hatta şeritte kalmanıza yardımcı olmak için hafifçe direksiyon desteği verir. Çok şeritli yollar için tasarlanan sistem, aracın hızı 65 km/saatin altına düştüğünde otomatik veya manuel olarak devre dışı bırakabilir.

ISITMALI KOLTUKLAR VE DİREKSİYON

Focus'un ısıtmalı direksiyonu, aktif geçirdiğiniz bir günün ardından ellerinizi sıcak tutar. Isıtmalı ön koltuk seçeneği de konfor seviyenizi artırır.

YAYA VE BİSİKLETLİ ALGILAMA ÖZELLİKLİ ÇARPIŞMA ÖNLEME YARDIMCISI

Yaya be Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, ileride 130 metreye kadar mesafedeki yayaları ve diğer araçları tarayıp çarpışma olasılığı algılandığında sizi uyarır. Tepki vermediğiniz taktirde otomatik olarak fren uygular. Bu teknoloji, kazaların etkisini azaltmaya veya tamamen kaçınmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

POWERSHIFT OTOMATİK ŞANZIMAN

Focus EcoBoost Hibrit, PowerShift çift kavramalı otomatik şanzıman (DCT) ile tercih edilebiliyor. Bu 7 vitesli otomatik şanzıman; sarsıntısız vites geçişleri sağlamak üzere özel olarak geliştirildi. Focus EcoBoost Hibrit her koşulda daha verimli ve performanslı sürüş sunuyor.

AKILLI LED FARLAR

Focus'un statik Full LED farları, entegre sis lambaları ve gündüz yanan LED Farları ile göz alıcı bir tasarım sunuyor. Ford Dinamik LED Ön Far Sistemi ise hassas teknolojileri ile farklı yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayarak maksimum görüş alanı yaratıyor, gelişmiş Yansıma Önleme Özelliği ile diğer sürücülerin gözünün kamaşması engelleniyor.

KABLOSUZ ŞARJ ÖZELLİĞİ

Focus kullanım alanını maksimize ederek kolaylık sunmak için tasarlandı. Rafine iç tasarımında, orta konsolda yer alan saklama alanı pratik kullanım sağlarken uyumlu akıllı telefonlar için kablosuz şarj etme özelliği de sunuyor.

Adres ve İletişim

Adres

Tortum Yolu Üzeri 3. Km Cindilli Ford Plaza Erzurum

Bize Ulaşın

+904422420015
Adres

Tortum Yolu Üzeri Ford Plaza Erzurum

Bize Ulaşın

+904422420016